Корисні факти про садові обприскувачі

Обприскувачі є дуже корисним інструментом для будь-якого садівника. Ніхто з них не буде заперечувати, що своєчасна захист рослин від шкідників, внесення добрив, а також просто регулярний полив, є необхідними діями в догляді за рослинами.
Садові обприскувачі дозволяють:
- зберегти час і зусилля, витрачені на обприскування;
- виміряти і використовувати точну кількість матеріалів/препаратів, необхідних для обробки рослин;
- регулювати рівень розпилення, відповідно до конкретних потреб;
- легко контролювати процес обприскування і швидко зупиняти його;
- запобігати надмірне обприскування завдяки чіткому дозуванні;
- обробляти рослини з усіх можливих сторін завдяки мобільності інструменту;
- забезпечувати вологою ті види рослин, які не можна поливати звичайним способом.
Перш ніж вибрати оприскувач, слід визначити складність завдання: врахувати розмір ділянки, яку потрібно обробляти, висоту дерев або рослинності, а також тип насаджень. Для деяких ділянок може бути досить незначною обробки, наприклад, невеликим ручним обприскувачем; в той час як для більш об'ємних (газони, сади, дачі і т. д.) потрібні агрегати більшої потужності і ємності. Існує велика кількість різноманітних обприскувачів з різною ємністю ― буквально від 1-го літра і до 20-ти і більше, тому вибирати модель, виходячи з конкретних умов і потреб роботи, не є важким завданням.
Що стосується безпосередньо обприскування ― для більш ефективного захисту від шкідників і хвороб рекомендується його проводити періодично, наступним чином:
- Ранньою весною ― проти комах, які ще перебувають у сплячці, щоб зупинити їх до того, як вони почнуть розвиватися, і навесні ― проти чагарників та бур'янів, щоб запобігти дике заростання ділянки;
- На початку літа ― обробляти садові, городні рослини або квіти, у разі їх ураження шкідниками, а також влітку ― радять знищувати потенційні місця розмноження комах (стояча вода, чагарники з густим листям і т. д.), розпилюючи пестициди;
- Пізнім літом ― проти дуже активних у цей період шкідників;
- Постійно, незалежно від пори року, кімнатні рослини вимагають обробки в разі поразки комахами або хворобами.
Які ж правила догляду за садом потрібно дотримуватися?
- 1. Хімічні препарати для захисту рослин називаються пестицидами. В свою чергу всі засоби захисту класифікуються за своїм хімічним складом, за принципом дії, способом проникнення і по об'єктах застосування. Захист рослин досить трудомісткий і вимагає певних навичок процес. Хімічна захист рослин повинна проводиться тільки фахівцями, що володіють спеціальними знаннями і досвідом!
- 2. Хімічна захист рослин потрібна тільки в тому випадку, якщо Ви бачите, що рослина ослаблене, на ньому з'являються шкідники, які пошкоджують кору, поїдають плоди і листя. Такі рослини, як правило, з часом почувають себе тільки гірше. Шкідники починають розмножуватися і наносити все більшої шкоди рослині, до тих пір поки воно не загине. Захист рослин і боротьба з шкідниками і хворобами стає невід'ємною частиною догляду за садом.
- 3. Розпилення хімікатів може бути нерівномірним, якщо Ви заливаєте розчин і залишаєте його на кілька годин в баку. Краще всього, якщо Ви заливаєте розчин і відразу приступаєте до роботи.
- 4. Не проводьте обприскування дерев у момент цвітіння! Так Ви отруюєте бджіл і знижуєте запилення в рази.
- 5. При проведенні обприскування, Вам варто придбати спеціальну захисну маску для обличчя. Найкраще підходить респіратор-напівмаска. Застосовувати респіратор проти пилу не рекомендується, оскільки вони не вловлюють частинки рідини, які виділяють пари. Якщо робота проходить ще й з отрутохімікатами, то закривайте всі відкриті частини шкіри. Високі чоботи і черевики теж не будуть зайвими.
- 6. Обприскування потрібно проводити рано вранці, або пізно ввечері. Виключайте роботу в спеку, сонячну або вітряну погоду.
- 7. Краплі розчину повинні потрапити не тільки на верхні частини листя, але ще й на зворотний бік листків. Саме там ховаються паразити від води, дощу і розчинів в тому числі.
- 8. Занадто рідкий розчин стече у вигляді крапель, результат обробки буде набагато нижче, ніж від дрібного туману.
- 9. При проведенні обприскування, закривайте сусідні рослини плівкою або іншими широкими покриттями. Не всі рослини однаково реагують на хімічні речовини.
- 10. Говорячи про норми витрат розчинів, то можна сказати, розчини витрачаються за наступними критеріями: на одне молоде дерево (6 років або менше) йде 2 літри рідини, на дерево, яке приносить врожай витрачається до 5 літрів рідини. Економія розчину може обернутися меншим урожаєм, ніж заплановано на сезон.
- 11. Застосовуючи при обприскуванні речовини, які містять мідь, будьте готові до того, що на листках з'являться опіки, якщо обприскування проходить у вологий день. Якщо застосовувати препарати з сіркою, то в сонячний або жаркий день Ваші рослини отримають опіки набагато сильніше звичайного. Найкраще працювати рано вранці або ввечері після заходу сонця. Так краплі розчину встигнуть висохнути ще до того, як сонце перейде у зеніт.
- 12. Хімічна захист рослин найбільш ефективний спосіб боротьби з хворобами і шкідниками культурних рослин. Наважуючись на застосування цих препаратів, слід пам'ятати, що вони токсичні для всіх теплокровних тварин і звичайно для людини. При скупченні шкідників і загрозу життю садових рослин застосування хімічних препаратів стає виправданим.
- 13. Поливати рослини треба акуратно,рівною м'якою струменем близько до поверхні ґрунту. Вода не повинна розмивати коріння і потрапляти на листя. Головним показником правильно організованого поливу служить красиве пишне рослина з яскравими соковитими листям. Для поливу бажано використовувати теплу (кімнатної температури або трохи тепліше) відстояну (один-два дні) воду.
- 14. Не варто поливати рослини, якщо немає впевненості в необхідності поливання. Краще полити на наступний день, але настільки рясно, щоб вода пройшла на піддон. При достатньому поливі вода обов'язково стікає в піддон ― це свідчить про те, що рослина полито правильно. З піддонів, на яких стоять горщики з важкої землею, воду зливають після поливу, з легкої землею ― через 30-40 хвилин.
- 15. Рослини поливають відразу після просихання землі в горщиках. Такого поливу вимагаю більшість тропічних рослин з тонкими ніжними листками, а також деякі рослини з більш щільними листами (лимон, фікус, гарденія, плющ, кави тощо). Ці рослини дуже сильно страждають від пересушування. У рясному поливі потребують всі рослини в період цвітіння і зростання. Але не треба плутати рясний полив з надмірним. Земля зверху повинна підсихати!
Вибрати обприскувачі будь-якого типу (ручні, помпові, ранцеві), категорії (бензинові, акумуляторні) і всіх розмірів ємності можна в нашому інтернет-магазині mechanikus.com.ua, а ми Вам з радістю в цьому допоможемо.