Продавець Mechanikus розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
234 відгуків
Ми працюємо в військовий час. Наявність та ціни уточнюйте. Дзвінок
+380 (98) 383-37-79
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Mechanikus

Як правильно працювати з бензопилою?

Як правильно працювати з бензопилою?

Ланцюгові пилки є незамінними інструментами для садівників, дачників або домовласників. Хоча сучасні ланцюгові пили дуже зручні і надійні, все ж, при неправильній експлуатації вони можуть представляти серйозну небезпеку. Вони повинні експлуатуватися з особливою пильністю щоб уникнути нещасних випадків і отримання серйозних травм. Тому слід завжди пам'ятати, що робота з бензопилою вимагає особливої обережності.валити дерево

Обов'язково прочитайте інструкцію з експлуатації пилки. Приступати до роботи слід тільки у разі повного розуміння принципів правильного поводження з бензопилою. Всі основні принципи безпеки, що стосуються робіт з бензиновою пилкою більшою мірою застосовні і для електропилки.

Представляємо Вашій увазі основні прийоми роботи та правила безпеки при роботі з пилою. У цій статті ми поговоримо, як правильно пиляти дерева бензопилою, провести обрізку гілок і раскряжевку стовбурів.

Використовуйте засоби індивідуального захисту працюючи з пилкою.

 

Працюючи з ланцюговою пилкою, завжди носите щільно прилеглу одяг. Не носіть просторий одяг або прикраси. Вони можуть потрапити під рухому ланцюг пилки.

При роботі з ланцюговою пилкою,
використовуйте наступні захисні засоби:

 • міцні рукавички;

 • захисне взуття з нековзною підошвою;

 • такі засоби захисту очей, окуляри з небиткого скла, захисні окуляри або закривають обличчя сітки;

 • захисні каски;

 • шумоглушники або вушні вкладиші;

 • маски або протипилові респіратори (при роботі в зонах інтенсивного пиловиділення).

Працюйте тільки з добре заточеною ланцюгом.

Ні в якому разі не працюйте з тупим ланцюгом. Необхідність застосування сили при роботі з пилою є вірною ознакою того, що ланцюг затупілась. На те ж вказують і занадто дрібні тирсу. Гостро заточений ланцюг дає великі тирса, а пила сама врізається в дерево.

Регулярно перевіряйте натяг ланцюга.

Натягніть ланцюг регулятором натягу ланцюга, повертаючи його. Ланцюг натягуйте до усунення її провисання знизу шини; Перевірте натяг, піднявши кінець шини і потягнувши ланцюг. Ланцюг вважається правильно натягнутою, якщо при відтягуванні ланцюга від верхньої частини шини вручну напрямні зуби ланцюга не виходять з паза шини, але ланцюг легко рухається від руки. Щоб уникнути контакту між руками і ланцюгом, використовуйте захисні рукавиці для прокручування ланцюга.

Регулярно перевіряйте натяг ланцюга, робіть це не рідше, ніж при кожному наповненні бака мастила для ланцюга. Якщо ланцюг нова, її необхідно перевіряти частіше, до тих пір, поки вона не приробиться. Правильно натягнутий ланцюг сприяє безпеці праці і тривалого терміну служби.

Добре освойте роботу з пилкою.

Працювати з ланцюговою пилкою повинні тільки ретельно проінструктовані дорослі люди. Новий користувач повинен обов'язково прочитати керівництво по експлуатації і на додаток до цього пройти докладний практичний інструктаж. Якщо у Вас немає досвіду роботи з пилою, попрактикуйтесь, розпилюючи колоди на опорах (козлах).

Не відпускайте рукоятки пили!

Завжди міцно тримайте пилу, охопивши рукоятки усіма пальцями руки. Права рука на задній рукоятці, а ліва ― на передній.

Будь-який користувач, незалежно від того, є він лівшею чи ні, повинен використовувати цей захоплення, скорочує ризик покидька пили і допомагає зберігати контроль над нею.

 • Пиляйте по одній деревині за раз.

 • Будьте вкрай обережні, коли вставляєте пилку вже зроблений пропил.

 • Не намагайтеся пиляти кінчиком шини (ныряющее пиляння).

 • Слідкуйте за перекочуються колодами і іншими речами, які можуть закрити пропив і прищемити ланцюг або потрапити в неї.

 • Користуйтеся спеціальними напрямними шинами, що знижують вплив зворотного удару, а також знижують зворотний удар ланцюгами, придатними для вашої пилки.

 • Стійте трохи лівіше пили, щоб Ваше тіло не перебувало на одній лінії з працюючою ланцюгом.

 • Не нахиляйтеся занадто низько. Ви можете похитнутися, втратити рівновагу і контроль над пилкою.

Більшість нещасних випадків, пов'язаних з покидьком пилки, відбуваються у зв'язку з обрізанням гілок і сучків. Переконайтеся, що ви зайняли стійке положення і що поруч немає предметів, здатних перешкодити вам або порушити стійкість. При необережному поводженні зона покидька шини може стикнутися з гілкою, близько стоять деревом або іншими предметами, і це може призвести до відкинути пилки.

Ніколи не користуйтеся ланцюговою пилою для різання вище рівня плеча, і не ріжте носовою частиною шини. При роботі з ланцюговою пилою ніколи не стійте позаду пилки, завжди тримайте пилу збоку, ближче до себе, це дозволить не напружувати руки і спину при тривалій роботі.

Тільки освоївши, як слід, усі принципи роботи з пилою, Ви можете приступати до валки дерев.

Валка дерев

Валити дерева поодинці не можна, хтось повинен перебувати поблизу на непередбачений випадок. Складіть план валки. Передбачте напрямок безпечного відходу.

Всі принципи, що стосуються робіт, пов'язаних з валкою і раскряжевкой, відносяться також і до різання великих гілок.

Переконайтеся, що ваша поза стійка незалежно від того, чи ви стоїте на місці або вам доводиться міняти положення ніг. При роботі колода завжди повинно знаходитися праворуч від вас.

Для найкращого контролю слід тримати пилку як можна ближче до тіла.

Напрямок валки

Перш ніж валити дерево, уважно огляньте його. Переконайтеся у відсутності мертвих гілок і гілок, які можуть впасти на вас. Вивчіть природний нахил дерева, розташування великих гілок і напрям вітру. Це допоможе вам визначити, в яку сторону впаде дерево. Розчистіть робочий майданчик навколо дерева. Перш ніж валити дерево, заплануйте і розчистіть маршрут відходу з робочої зони. Такий маршрут повинен бути прокладений в напрямку, протилежному запланованому напрямі падіння дерева під кутом 45° до нього.

При валці дерева завжди слід прагнути вибрати такий напрямок, де ні сторонні предмети, ні рельєф місцевості не могли б перешкодити подальшій обрізку гілок і розкряжуванні. Найважливіше, щоб ніщо не заважало вашим пересувань, і щоб ви стояли в стійкому положенні.

Важливо також не допустити, щоб повалене дерево зависло в сусідніх деревах. Зависле при валці дерево, надзвичайно небезпечно.

Обрізка гілок, відхід при валці дерева.

Видаліть всі гілки внизу стовбура, які можуть перешкодити вашій роботі. Найбезпечніше ― це почати з найвищих гілок, поступово пересуваючись вниз. Завжди використовуйте стовбур в якості бар'єру між вами і рухомої ланцюгом. Ніколи не обрізайте гілки вище рівня плеча. Приберіть підлісок навколо дерева, намітьте і розчистите шлях відходу, беручи до уваги будь-яку перешкоду або перешкод (каміння, гілки, ями тощо).

Прийоми валки дерев.

Валка дерева складається з двох основних прийомів ― подпила і головного пропилу.

Валки дерева починайте з верхнього подпила під кутом приблизно 45° з боку обраного напрямку падіння дерева. Глибина подпила повинна бути близько 1/4 діаметра стовбура. Якщо Ви все зробили правильно, то у Вас вийде підпил з відкриттям в 45°.

Після цього зробіть головний горизонтальний пропив. Нижній пропив потрібно робити з протилежного боку дерева, на 3-5см вище рівня подпила. Слідкуйте за тим, щоб нижній пропив збігся з верхнім подпилом на одній лінії. Не перепиливайте стовбур дерева повністю, обов'язково залишайте недопил. Недопил утримає стовбур дерева і забезпечить валку в заданому напрямку. Якщо перепиляти стовбур повністю, передбачити напрямок валки буде неможливо. Переконайтеся у відсутності людей (особливо дітей) і тварин в зоні падіння дерева.

До того, як дерево втратить стійкість і почне падіння вставте клин у пропив. Це попередить заклинювання шини в пропилі. Продовжуйте пиляти, поки не утвориться достатньої ширини недопил.

Правильний головний пропил повинен розташовуватися паралельно нижньому горизонтальному подпилу направляючої зарубки, залишаючи між ними НЕДОПИЛ завтовшки не менше 1/10 діаметра стовбура.

НЕДОПИЛ грає роль шарніра і необхідний для керування напрямком падіння дерева. Якщо НЕДОПИЛ буде занадто малий або валочні пропив буде зроблений наскрізь, а також якщо напрямна карб і валочні пропив неправильно розташовані по відношенню один до одного, ви втратите контроль над деревом.

Пиляйте при максимальній швидкості двигуна, повільно занурюючи пилу в стовбур. Уважно стежте за можливим рухом дерева в сторону, протилежну від обраного напрямку падіння. При наближенні валочного пропилу до напрямної зарубці, дерево повинне почати падати, сама або за допомогою ВАЛОЧНОГО КЛИНА або ВАЛОЧНОГО ЛОМИКА.

Коли дерево починає падати, слід швидко:

 • витягти пилу з заднього реза;

 • відпустити кнопку запуску, щоб виключити пилку;

 • опустити пилу;

 • вийти з робочої зони за заздалегідь наміченим маршрутом.

УВАГА! Остерігайтеся падаючих гілок. Залишаючи робочу зону, дивіться під ноги.

Обрізка сучків, розкряжування стовбурів.

Обрізка сучків ― це процес спилювання гілок з поваленого дерева. Знайдіть міцну опору для ніг. Розставте ноги. Рівномірно розподіліть вагу тіла на обидві ноги. Не спилюйте великі сучки, що підтримують колода над землею. Обрізайте кожен сук одним розпилом. Часто прибирайте зрізані гілки з робочого майданчика. Чистота сприяє безпеки робочого місця.

Складні гілки слід різати в кілька етапів.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Найчастіше покидьок пилки відбувається при обрізанні гілок і сучків. Уважно стежте за зоною покидька пили при виконанні цих операцій!

Починайте пиляти там, де сук не защемить пилу під час пиляння. Щоб уникнути защемлення, починайте пиляти вільно висячі гілки зверху. Пиляйте сучки, що перебувають у напруженому стані, знизу. При защемленні вимкніть пилку, підніміть сук і вийміть пилу.

Розкряжування колод.

Розкряжування колод ― це процес розпилювання колоди на відрізки певної довжини. Знайдіть міцну опору для ніг. Розставте ноги. Рівномірно розподіліть вагу тіла на обидві ноги. Стійте на невеликій відстані ліворуч від пилки. При цьому тіло не перебуває на одній осі з ланцюгом. Якщо це представляється можливим, підніміть колоду або частину колоди над поверхнею землі. Це можна зробити за допомогою суків, колод, клинів і т. д.

Розпилюючи колоду, підтримуйте контроль за процесом, знижуючи тиск на пилку в кінці розпилу. На всьому протязі процесу пилки не ослабляйте захоплення рукояток ланцюгової пили. Не допускайте контакту рухомої ланцюга з землею. Зіткнення з землею затупляет рухому ланцюг. Розпилявши колода, відпустіть кнопку запуску і вимкніть пилку, перш ніж перемістити її на інше місце.

При роботі на схилі слід запобігти скочування колоди. Закріпіть колода дерев'яними кілками. Вбийте дерев'яні кілки з спрямованої вниз боку колоди. Розпилюючи колоду, стійте вище по схилу. Розпилене колода може скотитися. Ніколи не намагайтеся одночасно розпиляти дві колоди. Це може збільшити ризик віддачі. Розпилюючи колоду, ніколи не притримуйте його рукою або ногою. Розпилюючи колоду, не дозволяйте нікому притримувати його. Перш ніж перейти з місця на місце, вимкніть пилу.

Поради, які ми Вам запропонували, є загальноприйнятими.
Компанія "Механікус" настійно рекомендує дотримуватися цих рекомендацій, працюючи з бензопилою. Завжди пам'ятайте про безпеку при роботі з пилою. І тоді результати роботи принесуть Вам тільки хороші враження. Сподіваємося, ця інформація допоможе Вам у подальшому для безпечної роботи з таким потужним і необхідне в господарстві інструментом, як бензопила.

Контакти
+380 (98) 383-37-79
Viber
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Володимир

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner