Продавець Mechanikus розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
234 відгуків
Ми працюємо в військовий час. Наявність та ціни уточнюйте. Дзвінок
+380 (98) 383-37-79
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Mechanikus

Правила зберігання трактора

Правила зберігання трактора

Настає період осінньо-зимової експлуатації тракторів. В одних господарствах трактора взимку менше використовують, в інших, враховуючи технологічність робіт, навантаження залишається практично такою ж.

Розглянемо питання зберігання тракторів.

Зберігання тракторів в зимовий період вимагає більш ретельної підготовки. Для ефективного зберігання необхідно визначити місце в закритому приміщенні. Якщо такого немає, то, принаймні, під навісом. Перш ніж ставити трактора на зберігання, необхідно провести ряд підготовчих операцій по технічному обслуговуванню. Перелік цих операцій детально розписаний в керівництві по експлуатації, але не зайвим буде зупинитися коротко на основних.

Трактор ставлять на зберігання:

 • міжсезонне — перерва у використанні трактора до 10 днів;
 • короткочасне — від 10 днів до двох місяців;
 • тривале — більше двох місяців.

 

В осінньо-зимовий період трактор зберігайте в закритому приміщенні або під навісом.

Допускається зберігати трактор на спеціально обладнаних відкритих майданчиках при обов'язковому виконанні робіт з консервації, герметизації і зняття складових частин, що потребують складського зберігання у відповідності з ГОСТ 7751-85.

Технічне обслуговування тракторів перед постановкою на зберігання проводиться за прийнятою в господарстві технологією.

Трактор на межсменное і короткочасне зберігання повинен бути поставлений безпосередньо після закінчення робіт, а на довгий — не пізніше 10 днів з моменту їх закінчення.

1. ПРАВИЛА МІЖСЕЗОННОГО ЗБЕРІГАННЯ (до 10 днів)

1. Встановіть трактор на майданчик зберігання комплектним.

2. Всі отвори, через які можуть проникати атмосферні опади у внутрішні порожнини трактора, повинні бути щільно закриті кришками, пробками, чохлами,

3. Повинні бути відключені акумуляторні батареї.

2. ПРАВИЛА КОРОТКОЧАСНОГО ЗБЕРІГАННЯ (понад 10 днів до 2 місяців)

1. Підготовку до зберігання проведіть, виконавши рекомендації нижче, як ставити техніку на тривале зберігання.

2. Встановлюйте на зберігання трактор комплектним, без зняття агрегатів і складальних одиниць, не покриваючи шини і гумові шланги світлозахисними складом. Оберніть вихлопну трубу і моноциклон дизеля поліетиленовою плівкою.

3. Вимкніть акумуляторні батареї. Рівень і щільність електроліту повинна відповідати рекомендаціям підрозділу "Обслуговування та перевірка акумуляторних батарей".

У разі зберігання трактора при низьких температурах або понад одного місяця зніміть акумуляторні батареї і здайте на склад.

3. ПРАВИЛА ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ (більше 2 місяців)

1. Перед установкою трактора на тривале зберігання виконайте наступні операції:

 • очистіть і вимийте трактор, відновіть пошкоджену забарвлення.
 • злийте охолоджуючу рідину з системи охолодження дизеля, злийте воду з водяного бачка блоку опалення та охолодження малогабаритної кабіни (якщо встановлена).
 • злити відстій з фільтрів грубої і тонкої очистки палива.
 • злийте масло з картера дизеля, корпуси паливного насоса, очистіть ротор центробіжного масляного фільтра.
 • залийте в картер дизеля, корпус паливного насоса консерваційне масло ДО-17 ГОСТ 10877-76 або свіже зневоднена масло з 5 % присадки АКОР-1 ГОСТ 15171-78. При застосуванні присадки АКОР-1 приготування консервуючої суміші виробляєте ретельним змішуванням моторного олії і присадки до отримання однорідної суміші. Заливати присадки АКОР-1 в картер дизеля без попереднього перемішування з маслом не допускається.
 • запустіть дизель і пропрацюйте на малій частоті обертання 15...30 секунд. Зупиніть дизель, злийте консерваційне масло з картера дизеля і паливного насоса.
 • злийте масло з маслобака гідросистеми і ГОРУ, ГУР (при його установці на трактор), з ємностей ПВР (Беларус 82.1/82.2, Білорус 82Р) і заправте свіжим. При зберіганні більше 6-ти місяців до заливається масел додайте 5-10 % присадки АКОР-1 до необхідного об'єму.
 • злийте паливо з баків і зробіть їх консервацію внутрішніх порожнин мастилом НГ-204 або НГ-204У.
 • прошприцуйте всі прес-маслянки.
 • зніміть з трактора генератор, стартер, фари, акумуляторні батареї і здайте їх на склад. Послабити натяг ременя генератора.
 • законсервируйте відкриті гвинтові та різьбові з'єднання механізму навіски, рульової трапеції, шліци хвостовиків ВМО, черв'ячні механізми для регулювання колії передніх і задніх коліс, виступаючі частини штоків циліндрів і амортизатора. Консервуючі змащення: ПВК, ДО-17 або Літол-24.
 • загерметизуйте горловини паливних баків, сапунов дизеля, трансмісії і гідросистеми, вихлопну трубу і моноциклон дизеля, отвори знятих вузлів а також інші отвори і порожнини від потрапляння атмосферних опадів, щільно закривши кришкою, пробками-заглушками, поліетиленовими чохлами, клейкою плівкою.

2. Поддомкратьте трактор до відриву шин від опорної поверхні на 8-10 див. Встановіть підставки під передню вісь або рукава кінцевих передач ПВР.

Рис. 1. Місця піддомкрачування трактора (вказано стрілками)

Рис. 1. Місця піддомкрачування трактора (вказано стрілками)

3. Знизьте тиск у шинах до 70% від нормального і покрийте поверхні шин світлозахисними складом (суміш алюмінієвої пудри зі світлим масляним лаком або уайт-спиритом у відношенні 1:4 або 1:5).

4. Закрийте їх на замок дверцята кабіни і опломбируйте.

5. Стан тракторів при зберіганні в закритих приміщеннях перевіряйте через кожні два місяці. При зберіганні на відкритих майданчиках і під навісом — щомісяця. Після сильних вітрів, дощів і снігових заметів перевірку робиться негайно.

6. Виявлені під час перевірки відхилення від правил зберігання усувайте, звернувши при цьому особливу увагу на стан зовнішньої консервації і на наявність масла в ємностях до контрольного рівня. Щомісяця перевіряйте здані на склад акумуляторні батареї і при необхідності проведіть їх підзарядку.

Не рідше одного разу на місяць проворачивайте колінчастий вал дизеля на кілька обертів.

4. ПІДГОТОВКА ТРАКТОРА ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПІСЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ

1. Видаліть мастило із зовнішніх законсервованих поверхонь.

2. Зніміть встановлені захисні кришки і пробки, поліетиленові чохли, липку стрічку і т. п. і встановіть раніше зняті деталі, попередньо очистивши їх від мастила і пилу.

3. Злити відстій з усіх олійних ємностей і при необхідності додайте олію до контрольного рівня.

4. Проведіть ТО-2 трактори, виключивши заміну масла в картері дизеля і очищення центрифуги, так як ці операції проводяться перед постановкою трактора на зберігання. Доведіть тиск у шинах до норми.

5. Заповніть паливні баки трактора паливом, а систему охолодження дизеля охолоджувальною рідиною.

6. Розконсервацію паливної системи, циліндрів дизеля здійснюйте при їх запуску та первісної роботі.

7. Проверніть коленвал дизеля стартером без подачі палива на кілька обертів і, переконавшись в нормальному його обертанні, запустіть дизель на 5-10 хв., довівши поступово частоту обертання коленвала від мінімальної до максимальної.

8. Обкатайте трактор протягом 15-20 хв і усуньте виявлені несправності.

Виконання зазначених операцій не вимагає особливих фінансових, матеріальних та трудових витрат. При введенні трактора в експлуатацію вам потрібно буде витрачати час на виконання операцій з розконсервації — і ваш трактор знову в робочому стані. І зауважте, що розконсервувати його ви можете в будь-який час.

Контакти
+380 (98) 383-37-79
Viber
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Володимир

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner