Продавець Mechanikus розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
236 відгуків
Ми працюємо в військовий час. Наявність та ціни уточнюйте. Дзвінок
+380 (98) 383-37-79
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Mechanikus

Як вибрати і купити мототрактор

Як вибрати і купити мототрактор

   

 

На сьогоднішній день український ринок малогабаритної техніки переповнений товарами китайського походження, в тому числі сільгосптехніки.

   

Вони користуються великою популярністю у населення по кількох ключових причин:

  • доступна ціна;
  • хороша якість;
  • простота в експлуатації;
  • простота в ремонті;
  • простота в пошуку запчастин;
  • можливість використовувати паливо різного рівня якості.

    

В силу популярності китайської техніки, безліч споживачів, особливо не розбирається в марках виробників, різниці між технікою різних марок, в класифікації різних моделей мототракторов. Ще гірше те, що люди вірять розповідям перевірених продавців в українське походження техніки багатьох китайських торгових марок. У цій статті ми наведемо кілька порад, які допоможуть починаючому фермеру купити якісний мототрактор.

   

Двигуна

Зараз на укрїнській ринку агротехніки можна знайти міні-трактора та мототрактора на базі самих різних двигунів різної потужності і з різних лінійок. Але найбільш оптимальним поєднанням ціни і якості мають двигуни з маркою ZS, які ми розглянемо нижче.

  1.    ZS1100 - це невеликий одноциліндровий двигун, який перекочував на мото-трактор з важкого мотоблока з водяним охолодженням. Така силова установка видає потужність в 15-16 к. с., якої цілком достатньо для використання легкого навісного обладнання (мотоблочного типу) та переміщення навантажених причепів вагою до 1000 кг
  2.   ZS1105 здатний видавати потужність в 18-20 л. с. і є одним з найбільш популярних та вдалих двигунів даного класу. Як і всі мотори лінійки ZS, цей має чавунну гільзу циліндра, яку можна замінити після її вироблення і значно продовжити термін служби мотора.
  3.    ZS1110 – забезпечує двигун потужністю в 20-22 л. с. Мототракторы з таким мотором здатні використовувати фрезу шириною 140 см і легкі типи тракторного навісного обладнання.
  4.    ZS1115 – це одноциліндровий дизельний 4-тактний мотор з потужністю в 24 л. с., який робить мототрактор наближеним до класу міні-тракторів. Машина з такою силовою установкою здатна перевозити причепи вагою 1500 кг і обробляти площа в 10-12 Га. Також на базі цього двигуна був створений новий тип повнопривідного мототрактора Скаут Т-25 Generation II, який добре зарекомендував себе на практиці і користується стабільним попитом у споживачів.

   Трансмісія

Другим ключовим технічним агрегатом після двигуна є трансмісія, яка через колеса перетворює крутний момент в тягове зусилля. Трансмісія кожного виробника володіє своїми перевагами і мінусами, але всі їх можна розділити на 3 категорії за видами вбудованого диференціального механізму.
 

Трансмісія з розблокуванням диференціала – перевагою даної технології є її простота і надійність, недоліком – «старовину» такого диференціала і істотної шкоди гумі трактора під час розвороту, а також незручність у використанні.
 

КПП з диференціалом: такий пристрій трансмісії повсюдно зустрічається на легких мототракторах, які не розраховані на виконання важких робіт. Тому дана технологія не пристосована до роботи з великими навантаженнями і це є її основним недоліком.
 

Трансмісія з примусовим блокуванням диференціала – більш сучасна і універсальна технологія, яку можна зустріти на багатьох мототракторах і минитракторах з потужністю двигуна 24 к. с. Постійно працює диференціал добре переносить роботу з навантаженнями і може бути заблокованим при необхідності. Єдиним нюансом такого диференціала є небажана тривала його блокування і тривала робота в такому режимі.

Ще одним важливим моментом є гідравлічна система мототрактора.

Не менш важливою деталлю при виборі мототрактора є його гідравлічна система. В сучасних мототракторах вони поділяються за двома критеріями: за кількістю гідравлічних контурів і моделі гідравлічного насоса.
Гідравлічна система мототракторов може бути одноконтурної і двоконтурної. Одноконтурна гідравліка може працювати тільки з однією одиницею навішування, в той час як двоконтурна гідравліка може працювати з двома одиницями навісного обладнання: лопатою-відвалом і розкидачем піску, фронтальним навантажувачем, екскаваторної установкою і т. д.


Найпопулярнішими моделями гідронасосів, які сьогодні зустрічаються на мототракторах, є НШ 306-й і 320-ї. Швидкість перекачування гидромасла у першого становить 6 л/хв, а другого – 20 л/хв. Відповідно до 320-ї гідронасос набагато краще підходить для роботи з двоконтурною гідравлікою і набагато швидше піднімає і опускає навісний механізм. Для прикладу, такі насоси стоять на нових мототракторах Garden Scout Т-18, Т-25 Генерації 2.

 

 


Навісний механізм

Для впевненої і продуктивної роботи мототрактора з навісним обладнанням слід вибирати надійний навісний механізм. Найкращим варіантом у цьому випадку є редукторний навісний механізм в закритому корпусі з подвійним ланцюгом і заспокійливим засобом. Така конструкція дозволяє передаточному ременя і ланцюги не злітати при трясці і не переривати робочий процес. Закритий корпус механізму захищає оператора від випадкового попадання пальців, одягу та інших предметів під обертові елементи. Такий механізм є запатентованою технологією ТМ Скаут і встановлюється на всі мототракторы даної марки.

 

   Розмір коліс

Далеко не останню роль при виборі мототрактора грають його колеса. Ця частина конструкції відповідає за зчеплення машини з поверхнею, реалізацію тягового зусилля і визначає здатність мототрактора пересуватися по важкопрохідним ділянок пересіченій місцевості і оброблюваної ділянки.
Обов'язково варто звернути увагу на якість гуми, так як покришки поганої якості під дією тертя і температур не прослужать довше одного-двох сезонів. Хороша гума повинна мати низький рівень сажі в складі, мати дрібну зернистість матеріалу і мати блискучу чорну поверхню.


Колеса популярних сьогодні мототракторов мають наступні розміри:

Передні (дюйми)

  • 5.00-12
  • 5.00-12  
  • 6.00-12  
  • 6.00-12
  • 7.00-12

Задні (дюйми)

  • 6,5-16
  • 7,5-16
  • 9,5-16
  • 7,5-20
  • 7,5-20

   

Зовнішній вигляд і панель приладів


 

Маючи на увазі зовнішній вигляд, звичайно ж, ми говоримо про якість фарбування елементів корпусу. Купуючи мототрактор з низькою якістю фарбування, будьте готові, що на наступний сезон вона почне вигоряти і кришиться, а це незмінно приведе до корозії. На сьогоднішній день найбільш якісної фарбуванням вважається порошкова, так як вона наноситься шар грунтовки і запікається в печі. Така технологія дозволяє створити куля водонепроникного покриття, яке не вигорає, не злазить і добре переносить мороз.
Панель приладів теж буває обладнана різними датчиками, але для комфортної роботи на мото-тракторі вона повинна бути обладнана вольтметром, датчиком тиску масла, датчиком температури охолоджуючої рідини і лічильником мотогодин. Крім цього потрібно перевірити електричні прилади, особливо елементи освітлення і габаритні вогні мототрактора.

Купівля мототрактора - це досить серйозний захід, яке нагадує процес покупки машини. Треба ретельно підготуватися: зібрати інформацію, вибрати мету покупки і під неї відповідну модель, провести детальний огляд і перевірку кандидатів.

Керуючись нашою статтею, Ви обов'язково купіть для себе якісну сільськогосподарську машину, яка пропрацює далеко не один рік і окупить себе протягом декількох сезонів.

Ну і наостанок... :)

Купити мототрактор за вигідною ціною з доставкою в будь-який населений пункт можна у магазині Mechanikus. Здійснюємо доставку тракторів, мінітракторів та мото-тракторів по всій території України.

Звертайтесь, будемо раді допомогти!

Інші статті
Контакти
+380 (98) 383-37-79
Viber
+380 (99) 117-02-90
пр.Слобожанский,29. Офис, Дніпро, Україна
Володимир

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner